Szlaki Turystyczne

Zachełmie szlaki turystyczne

Większość turystów, którzy chcą wędrować po Karkonoszach przyjeżdża do dużych ośrodków turystycznych: Szklarskiej Poręby i Karpacza, obawiając się, że z mniejszych miejscowości jak Zachełmie nie będzie szlaków turystycznych w góry. Otóż Zachełmie również jest włączone do sieci karkonoskich szlaków turystycznych. Co prawda, czas potrzebny do w szczytowe partie Karkonoszy będzie dłuższy, ale można zobaczyć, to co większość omija.

Z Zachełmia prowadzą szlaki turystyczne:

  • Zachełmie szlaki turystyczne - szlak czarny na Zamek Chojnik- do Sobieszowa - po drodze Zamek Chojnik - najczęściej odwiedzane miejsce przez turystów spędzających urlop w Zachełmiu. Czas przejścia do Zamku Chojnik to około godziny.
  • Zachełmie szlaki turystyczne-Zachełmie szlaki turystyczne-Zachełmie szlaki turystycznedo Wodospadu Podgórnej - musimy podążać do Przesieki przez Podgórzyn Górny. Z Przesieki szlakiem zielonym do wodospadu. Czas przejścia około 1,5 godziny. Z Przesieki możemy podążać dalej szlakiem niebieskim w Karkonosze, w kierunku schroniska Odrodzenie.
  • szlaki turystyczne z Zachełmia- do Podgórzyna Górnego - czas przejścia około godziny - dalej można podążać szlakami z Podgórzyna.
  • Zachełmie szlaki turystyczne - szlak do Podgórzyna- do Podgórzyna Dolnego (ok 30 minut)
  • szlak niebieski do Jagniątkowa z Zachełmia- do Jagniątkowa i dalej aż na karkonoską Czarną Przełęcz w okolicy Śnieżnych Kotłów - czas dojścia to 3,5 godziny

Z Przełęczy Ludomira Różyckiego w Zachełmiu prowadzi jeszcze szlak:

  • Zachełmie szlaki turystyczne - szlak zielony do Karpacza- do Karpacza w okolicę Świątyni Wang, przez Przesiekę i Borowice
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00